לילה צעיר בא בימים

קובץ סיפורים מס' 9

נכתב על ידי: חיים מזר

                                
                                  לילה
לילה צעיר בא בימים עבר ימים ולילות והודיע כי בימים הקרובים יגיע. הימים היו ימים והלילות לא. הם שייטו בימים אינספור וספרו את גווניו הרבים של הכחול. מדבר של כחול שלא היה ולא נברא. כחול בהיר, כחול אפור, כחול כהה, כחול אשר על חוף הים. טיפות כחולות של ים כחול התאדו למרומים וגשם סוחף כיסה מדבריות של חול וצבעם בצבע כחול. לילה צעיר בא בימים ממערב, ממזרח, מצפון ומדרום. מכל מקום הוא הגיע והודיע שכבר לא יבוא יותר כי הוא בא בימים.
7.3.1989
                             חלון
החלון שבתמונה נפתח וזוג עיניים בוהות ניבט ממנו החוצה. בקצה החדר הופיע במראה חיוך שופע חן והעיניים הזילו דמעה.
16.11.1989
                           טנגו
התאריכים המודגשים בלוח השנה לציון שבתות וחגים התרוממו מעל הדפים והחלו לנוע בקצב של טנגו. שעתיים תמימות הם נעו שני ימים קדימה ויום אחד אחורה. כל מה שנשאר לצופה הוא לקבוע את בני או בנות הזוג שבוחרים לעצמם התאריכים.
7.3.1992
                         עדשות מגע
מיודענו האריה מוכר בהליכה המעידה על אדנות, הוד והדר. בזמן האחרון הוא מתחיל לזייף. גבו שפוף, בהליכתו הוא נתקל לא פעם באבנים ובעצים ומחטיא פעמים רבות את טרפו. כולם הבחינו ברזונו ובהידלדלותה של רעמתו. מלך החיות היה אובד עצות. היה מי שהציע לו ללכת לבדיקת עיניים ואמנם התברר כי כאן שורש הרע. ראייתו אינה ממוקדת. האופטומטריסט התאים לו משקפיים, אך הן אינן נוחות. עם כל זינוק הן נופלות ומציאתן נמשכת זמן רב מדי. על פי בקשתו, האופטומטריסט התקין לו לאריה עדשות מגע ומאז חזר אליו בטחונו העצמי.
26.3.1992
                       קוביות קרח
עם הופעת המלקוש היה ברור שהחורף הודיע כי סיים את תפקידו לשנה זו. עם זאת חבל לבזבז את העננים. מה עושים. חושבים וחושבים עד שמוצאים פתרון. לוקחים את העננים, מכווצים ומאפסנים אותם במקרר בהקפאה עמוקה בתוך תבניות וכל זאת למה? כדי שאפשר יהיה להשתמש בהם כקוביות קרח לשתייה קרה.
29.3.1993
                         יד שלישית
כאשר הוגה הדעות החל להעלות דבריו על הכתב. הוא כתב בשתי ידיו בו זמנית. בדף היד הימנית הוא הציג קו מחשבה מסוים ובדף השני הוא הציג קו חשבה סותר. הוא חשב אותו זמן על דבר והיפוכו. יד ימין יצגה את חצי המוח השמאלי ויד שמאל יצגה את חצי המוח הימני. איך מבצעים את הסינתזה ואיך מעלים אותה על הנייר שהרי כל יד אמונה על צורת חשיבה אחת? לשם כך יש להיעזר ביד שלישית, ניטרלית בדעתה.
15.8.2006
                      ארנונה
על פי תקנות עזר עירוניות הארנונה מחושבת לפי שטח הדירה. ככל ששטח הדירה גדול יותר הארנונה גדולה יותר. על פי הגיון זה צבים מאיי גלפגוס משלמים ארנונה גדולה יותר מזו של צב מצוי.
22.11.2007
                    חליפה
מה עושה חליפה תלויה בארון? בעזרת השרוול שלה היא גונבת מהכיסים שבחליפות המצויות מלפניה ומאחוריה. נכון שחליפה זו היא קלפטומנית?
27.10.2010

חלון
© כל הזכויות שמורות
טו', אייר, תשע"ג. 25.4.13
 
|