צייר לפני תמונתו. אוסף עצבה

קובץ מס' 40

נכתב על ידי: חיים מזר

                      קפה
פרש נטול קופאין הגיע לשער העיר ועל פי דעתם והצעתם של הזקיפים דהר אט אט לכיכר העיר. הוא עצר את סוסו, ירד ממנו ונעמד דרוך ומוכן להתקהלות המונית. ההמונים אמנם הגיעו ובהתנהגות מופתית לחצו מי את ידו הימנית ומי את ידו השמאלית. כעבור שעתיים עלה על סוסו והחל להקיף את העיר מצידן הפנימי של החומות. היה. לו חשוב להכיר את ההבדל שבין ציורי הגרפיטי הפנימיים לחיצוניים. הוא היה ספוג בקופאין והמרץ שלו היה בלתי נדלה. לפני היציאה מהעיר לגם שתי כוסיות קפה ופתח בדהירה לעיר הבאה. לשם מה? לשתות קפה כמובן.
23.8.2006
                  התמכרות
התייר שנזדמן לעיר שוקקת החיים נתקל בתופעה ייחודית ויוצאת דופן. אגמים אגמים של קפה בוץ. על מנת להקל על הליכתו הוא נעל מגפיים ובהגיעו למלון, כל מקום שעבר דרכו התמלא בארומה של קפה. את הבוץ שנדבק למדרך של המגפיים חלט לתוך כוסות ומילא אותן במים רותחים, כך שלמשך כל שהייתו במלון היה לו תמיד קפה בוץ מוכן לשתייה. לפני שהיה לוגם את כוס הקפה של הבוקר ואת כוס הקפה של הערב היה אומר לעצמו לרוויה.
10.9.2006
                משאבות
האוויר בחדר היה כה דחוס עד כי השוהים בו התקשו בנשימתם. המזגנים עבדו במלוא עוצמתם ולא היה בכך די. לא נותרה ברירה אלא להביא מכשירים פניאומטיים על מנת לדחוס פנימה אוויר. הורגשה הקלה רבה. לא עבר זמן רב ונשימתם של השוהים נכנסה להילוך סדיר וכל פעם שמי שהוא נשף אוויר, זה היה כמו פתיחת דלתות של אוטובוסים. כל מה שנשאר היה לצייד את האנשים עם יציאתם מהחדר בכרטיסי נסיעה כשהערך הנקוב הוא קצב הנשימות שלהם בדקות.
11.10.2006
             ציור
לאחר מספר רגעי מחשבה הצייר נטל מכחול והחל לצייר בפירוט רב מאוד יד מחזיקה במכחול. להפתעתו היד יצאה מהדף, טבלה את המכחול בצבע חזרה לדף, המשיכה לצייר. ומה היא ציירה? במרחק מה ולימינה היא ציירה יד מחזיקה במכחול. לאחר שהידיים בחנו זו את זו הן השלימו את התמונה ומה היה בציור? הצייר עצמו. האם הצייר ינצל את ההזמנות וידבר עם עצמו?
24.10.2006
                               ציפורי שיר
מה עושות ציפורי שיר בזמנן הפנוי? הן לומדות תווים ופיתוח קול. לימודים אלה השתלמו להן בצורה חסרת תקדים. עם סיום הלימודים הן שרו בסגנון אקפלה את התשיעית של בטהובן וכל זאת ללא מנצח.
21.11.2006
                      תיקון תוכן
עם סיום הכתיבה, הדיו התחיל לזרום בחזרה לתוך המילוי. הזרימה היתה מהאות האחרונה של המילה האחרונה עד לאות הראשונה של המילה הראשונה. כעבור יומיים העט נזכרה שחסרים כמה משפטים על מנת לתת לכתוב משמעות רגשית חזקה יותר. הדיו התחיל לזרום חזרה לדף עם כל התיקונים הטקסטואליים הנדרשים. היה זה תיקון תוך עטי אחד מני רבים.
21.11.2006
                    חליל
ציירתי שרשרת להרמת משאות וכל חוליה צבועה בצבע אחר. לאחר מכן לקחתי חליל והתחלתי לנגן. השרשרת החלה להתרומם ולנוע בתנועות לולייניות כמו נחש. לפתע בקצה האחד הרימה מזוודות ובקצה השני שלה פתחה אותן לבדיקה של ביקורת הגבולות. ומאז היא עובדת במחלקה למניעת הברחות והכול בזכות החליל. ההמנון של משטרת הגבולות הוא נעימת החליל.
15.5.2007
                  צרור מפתחות
צרור מפתחות הוטל משום מקום לתוך מעלית. בכול קומה מפתח אחד השתחרר מהצרור ועל דעת עצמו החל לפתוח דלתות. כעבור שעה כל המפתחות נפגשו בקומה העליונה והתחברו לצרור. הם המתינו שעה נוספת וירדו בגרם המדרגות עד לכניסה ומה הם עשו שם? נכנסו למעלית ועלו שוב. בכל קומה מפתח אחד השתחרר מהצרור ונעל את הדלתות אותן פתח קודם לכן וכך נמשך לו מחזה מוזר זה מספר חודשים. וכול כך למה? כדי להראות שיש פעילות במלון.
15.5.2007
 

מנעולים על קופה
© כל הזכויות שמורות
ז', חנוכה, תשע"ד. 4.12.13
 
|