בשוק האיכרים מוכרים דבש

קובץ סיפורים 14

נכתב על ידי: חיים מזר

                        דבש
היה היה מלך רב עוצמה ורב תושייה אשר אהב מאוד מאוד את עמו את אשתו ואת ילדיו. יום אחד יצא את גבולות ארצו תוך הבטחה כי ישוב במהרה. הוא היה בשליחות מטעם הכוהן הגדול. את מוסרות השלטון השאיר בידי אשתו המלכה. עבר שבוע והוא לא שב. עבר חודש והוא עוד לא חזר. עברה שנה ועדיין לא שב. כולם חששו לגורלו. לאחר התייעצות עם בניה. העבירה המלכה את מוסרות השלטון לידי הכוהן הגדול ויצאה לתור  בעולם, למצוא את המלך אהוב ליבה והוא אוהב אותה מאוד מאוד. עברה הרים, חלפה על פני עמקים ואת בעלה שמאוד מאוד אוהב אותה לא מצאה. בכול העולם תרה ואת בעלה לא מצאה. יום אחד פגשה רועה צאן ושאלה אותו על בעלה והוא אכן ידע היכן נמצא המלך שמאוד מאוד אוהב אותה. על פי הסימנים שנתן לה פנתה דרומה והגיעה לעיר גדולה – תלותסליה שמה. זאת היתה עיר מוזרה. כל רחובותיה היו עשויים מדבש. לפתע, כאשר היתה שקועה עד צוואר באחד מרחובות הדבש פגשה בבעלה המלך שאוהב אותה מאוד וצעקה לעברו :"מלכי, מלכי, בעלי האהוב, מדוע הביתה לא שבת?  דואגים אנו לך מאוד מאוד". והוא המלך, בעלה שמאוד מאוד אוהב אותה, השיב לה בחרון אף :" מי ביקש ממך לבוא?" ברוב זעמו שלה אותה מרחוב הדבש, מרח אותה בין שתי פרוסות לחם ואכלה.
24.2.1984
                              תשדיר שירות
הרגע המיוחל הגיע ולא נותר אלא לאפות עוגת תמרים. האורחים הגיעו בשעה היעודה ולא נפקד מקומו של אף אחד. כולם היו שמחים ושבעי רצון. העוגה טעמה לחך ושנים דיברו עליה: "איזו עוגה טעימה היא היתה"."עוגה בטעם גן עדן", "ללקק את האצבעות". ואמנם הם לא נשארו חייבים ובחגיגות היובל לאותה מסיבה מפורסמת, הביאו עימם האורחים לא רק עוגות תמרים, אלא גם עצי תמרים והפרי שצמח עליהם היה סרטי הקלטה עם תשדיר השירות "תמר עם כל דבר, תן תמר תן תמר!"
2.6.1989
                       גיאוגרפיה
ארבעת הצופים עמדו בקו המשווה בקו אורך אפס. אחד כנגד השני, גב מול גב. אחד צפה בשקיעה, השני צפה בזריחה, השלישי צפה בכוכב הצפון והרביע צפה  בצלב הדרום. לאחר יממה הסתובבו , התרחקו זה מזה במרחק של מעלת אורך ומעלת רוחב בהתאמה, ספקו כפיים ובינגו הכדור נפל לתוך הסל, אבל היה זה כדור אספירין.
20.1.1990
                             טנגו
התאריכים המודגשים בלוח השנה לציון שבתות וחגים התרוממו מעל הדפים והחלו לנוע בקצב של טנגו. שעתיים תמימות הם נעו שני ימים קדימה ויום אחד אחורה. כל  מה שנשאר לצופה הוא לקבוע את  בני או בנות הזוג שבוחרים לעצמם התאריכים.
7.3.1992
                        יממה
אם נערבב את הים עם שאלת תימהון נקבל יממה. אבל אם נחליט לפרק את היממה לאור ולחושך איפה יהיה האור ואיפה יהיה החושך?
27.4.2008
                            ריצת מרתון
ריצת מרתון היא ריצה של 42 ק"מ. הריצה ההפוכה לריצת מרתון היא 24 ק"מ. ההפרש בין ריצת מרתון לריצה ההפוכה הוא 18 ק"מ.
10.11.2008
                      
                            משיח
למה המשיח מתעכב? עוד לא מצאו חמור לבן. המשיח בהמתנה.
25.1.2013
                         רצינות
מה הבעיה של הרצינות? שהיא רצינית.
18.2.2013

                   מנהל מפעל
יום אחד מנהלו של מפעל צמיגים התעורר והרגיש שהפך לצמיג. מהר מאוד התרגל למצבו החדש. במקום ללכת החל להתגלגל להיכן שצריך היה להגיע. ברצותו האט את מספר סיבוביו לדקה וברצותו היה מגדיל את מספר הסיבובים לדקה. קרה המקרה והרגיש כי חסר לו אוויר. באיטיות משוועת התגלגל לעבר תחנת הדלק הסמוכה. אך הוא התמלא ביותר מדי אוויר. הוא נראה נפוח מאוד. במצב זה התגלגל למקום עבודתו. העובדים הוציאו ממנו במהירות את עודף האוויר והוא חזר לממדיו הטבעיים.
23.2.2013
                    רחמים
בעידנא דריתחא פנה אלוהים אל האדם וביקש ממנו בתחינה, אנא הושיעני מיצרי.
30.4.2013

 


מחכים למשיח
© כל הזכויות שמורות
מוצש"ק, טז', סיון, תשע"ג. 25.5.13
 
|