הכנר

קובץ סיפורים 16

נכתב על ידי: חיים מזר

                                                 נזמים

הכרטיסן עלה לאוטובוס ובמקום לנקב את הכרטיסים ניקב את חוטמי הנוסעים כשבכול זוג נזמים  תבוע מחיר הנסיעה. כל נוסע לפני שירד מהאוטובוס ניגש לנהג והחזיר לו את הנזמים. חורי החוטמים שימשו אותם לנסיעות הבאות. להצטננויות נפתחו פתחי ניקוז נוספים.
30.7.1988
                       מזכירה אלקטרונית

הטלפון צלצל. המזכירה האלקטרונית הודיעה  כי תאחר לפגישה. מקבל ההודעה לא ידע איך להגיב. לתדהמתו, בהציצו מחלון ביתו הבחין בתנועה מוזרה. על הכביש בתנועה המזכירה תנועת נחש הגיע  סרט ההקלטה, טיפס על המדרגות, נכנס דרך חור המנעול ונכרך על גופו מרגליו ועד פיו. המזכירה האלקטרונית הביעה בפניו את רחשי ליבה.
17.12.1988
                      כנר על הגג

כמתבקש המטורפים ירדו מהגג. האם פניהם קיבלו ניצוץ שפוי? לא היה את מי מהם לשאול ולכן פנו לכנר על הגג..
24.6.1989
                      גן החיות

בגן החיות שהוקם בפאתי העיר הציבו מתכנניו מראות בכול כלוב. כל בעל חי, כל בעל כנף וכל בעל סנפיר יכל לשפוט אם הוא נראה טוב. כעבור שנה חגגו יום הולדת לגן החיות, חגיגות שהפכו למסורת. התברר שדיירי גן החיות סובלים מסכיזופרניה.
24.6.1989
                  אצטדיון

רגע לפני פתיחת שערי האצטדיון הופיעו השחקנים. בהינתן האות הקהל נכנס פנימה בהמוניו והתיישב על כרי הדשא של מגרש המשחקים. השחקנים הסתכלו זה בזה במבוכה, התעשתו והחליטו שהפעם הם משחקים ביציעים. והשאר, תסיק אתה הקורא את המסקנות המתאימות.
1.7.1989
                ביטוח

הקיץ היה כל כך חם עד שבמקום ללכת לים, הים הגיע לנופשים הביתה. היה זה מחזה מוזר לראות אנשים מיושבים בדעתם "תופשים גלים" בבתיהם כדי להיות מבוטחים, חברות הביטוח ביקשו מהנופשים לחבוש קסדות מגן
11.7.1990
                         כריך

התריסים הוגפו אט אט והושאר פס צר בלבד למעבר קרן אור דקה כפרוסת לחם שהוכנסה למצנם. ואמנם היה מי שטרח למרוח עליה שוקולד. כדי להשלים את המלאכה נפתח פס תריס מוסף. בדיוק מעל לשוקולד למעבר קרן אור נוספת. כל מה שנשאר הוא לאכול כריך של אור ושוקולד.
19.3.1992
                      צום

מה מאחלים למי שהולך לעשות צילום קיבה? שיהיה לך צום קל.
17.9.2004

אומנות הצלליות
© כל הזכויות שמורות
מוצש"ק, כג', סיון, תשע"ג. 1.6.13
 
|