יללה של חתול

קובץ סיפורים 20

נכתב על ידי: חיים מזר


                        צעדה
טור חיילים צעד על הגשר המחבר את שני חלקי העיר. קצות הגשר התרוממו וננעלו זה בתוך זה כטבעת. החיילים לא הפסיקו לשיר שירי לכת צבאיים. איך העיר נראית פעם מלמטה ופעם מלמעלה. אף פעם החיילים לא התלוננו על כאבי ראש ולא טענו כי הראש מסתובב להם.
7.8.1988
                   קומקומים
הדלת נפתחה. השכנים  חזרו הביתה ונשכבו לישון. ילדיהם הקליטו את נחירותיהם. כעבור מספר דקות המים  התחילו לרתוח. אדי המים הצטברו על התקרה. קול הנחרות נדם. המים הפסיקו לזרום מאפיהם של השכנים.
30.8.1988
                    דואר
הדואר הגיע. היונה נחתה בשלום. מה שברור הוא שבמכתב לא היה רשום שום דבר. רק על המעטפה הוטבע חותמו של מקור היונה. אם היה זה ניכוי מס במקור או מקור  החסידה קשה לדעת. קצה המעטפה היה מחורר, מה שמעיד שהצד המחורר היה תליש.  אפשר לתלוש אותו ולהדביקו בכל מקום שרוצים. הנמען  הכניס צד תליש זה למעטפה אחרת, חתם אותה ומסרה  לידי היונה. היונה פרשה כנפיים ועפה לכל אשר תשאנה הרוח. ממילא על גב המעטפה היה רשום לכל מאן דבעי ודבעי באמת קיבל את המכתב. הוא פתח את המעטפה והוציא את הדף התליש. אחרי שקרא את המכתב, חייך ופרש כנפיים. היונה פרשה גם היא כנפיים ועפה בעקבותיו תוך קריאה שנשמעה בכל הארץ כי הגיע דואר חבילות. היתה זו חבילת גוביינא שהנמען שלה היה היונה עצמה.
5.3.1989
                          אש
לפני שבועיים נשברה לי האש. אספתי את הרסיסים, הדבקתי אותם בדבק פלסטי ושמתי במקפיא. אחרי שבוע היתה לי אש בהקפאה עמוקה.
8.8.2000
                 תרגומים
לאחר דיונים ממושכים קבוצת הצועדים החליטה לבצע סדרה של תרגילים שבה תוך כדי צעדה מהירה יסתדרו כל  פעם במתכונת של אות אחר אות. לקח להם שעה להציג את כל אותיות האלף בית העברי. משעה שנמאס עליהם גייסו קבוצת צועדים נוספת אשר הציגו את האותיות הקיריליות. שנה שלמה בצעדותיהם כתבו את כל כתביו של טולסטוי ואחר כך תרגמו אותם לעברית. המסקנה המתבקשת היא שכאשר מציגים בצעדה את כתביו של סופר כל שהוא, יש להכין מלאי גדול של נעליים מכיון שכל  זוג נעליים מתבלה מהר  מאוד. רצוי גם להיעזר בשירותיו של פיזיותרפיסט כדי למנוע בעוד מועד התכווצויות שרירים.
17.5.2005
                קולבים
אם שמים שני כיסאות אחד מול השני, גב אל גב ומחברים אותם ביחד עם מוט אפשר לתלות עליו קולבים.  ומה שמים על הקולבים? בגדים וירטואליים עבור המלך שלובש בגדים בלתי נראים(רמז המלך הוא עירום).
8.11.2005
            יללה של חתול
אם לחתול שלך קוראים אייזנברג, סביר להניח שבכל בוקר הוא מביט עליך ומציג בעיה קיומית. ה"להיות או לא להיות" ומה תאמר לו? תשובה אפשרית:" אתה קיים ולא קיים בו זמנית". קרוב לוודאי שהוא לא ידע מה להשיב. מאחר ונוהג זה חוזר על עצמו כל יום הוא מחליט לשנות את שמו. הוא יצטרך להתמודד עם בעיה זהותית. האם הוא אייזנברג או שהוא  לא אייזנברג? על פניו, הוא גם אייזנברג וגם לא אייזנברג. במצב כזה, מה נשאר לו לחתול לעשות? לילל -  מיאו.
1.9.2009

תבת דואר
© כל הזכויות שמורות
טז' תמוז, תשע"ג. 24.6.13
 
|