המספר והרושם חיים מזר

קובץ 38

נכתב על ידי: חיים מזר

                                         נופים ביתיים
חברת התובלה הביאה את הציורים ותלתה אותם על פי בקשתי לא רק על הקירות, אלא גם על התקרה. מכיון שהתמונות התחברו זו לזו, התוצאה היתה מהממת. כל מי שנכנס לחדר זה חש כאילו הוא נמצא לא בחדר מגורים, אלא באותו מקום בו נעשו הצילומים, מה עוד שהתלוותה לכך מוסיקת רקע שצליליה הרוגעים נפרשו על ההרים ועל העצים שמסביב. נוצרה כאן תופעה לא שגרתית של התמזגות עם הטבע בתוך דירת מגורים. בהתחשב בכך שהחדר היה עגל וגדול מאוד אף צופה לא הרגיש שהוא הולך לאיבוד. יש כאלה שבאו לכאן להתייחד עם עצמם, יש כאלה שבאו בקבוצות ויש כאלה שראו במקום מקדש. מכל מקום החלו להיבנות עתה מרכזי בילוי חדשים. אינני יודע אם זה אכן שם מתאים, אבל מובן מאליו שמבנים אלה ממלאים צורך חברת מסוים. סוציולוגים ואנשי עסקים מצאו להם ענף חדש להתמחות בו.
16.6.1990
                    טרקטוריסט
ביציאתו  לעבודה השכם בבוקר ידע מיודענו הטרקטוריסט שהוא הולך לחורש בשדה. אבל הוא לא הגיע ליעדו ובמקום זאת נסע לאן אשר תישאנו הרוח והוא הגיע באמת רחוק.
11.7.1990
                     מעלית
העצים התנשאו לגובה כה רב עד שבכדי להגיע לאמיריהם היה צורך להשתמש במעלית. כהרגלו הקונדוקטור ישב על העלה הגבוה ביותר ואסף את כרטיסי הנוסעים. הוא לא סבל מפחד גבהים ואף פעם לא התעייף. בסוף כל חודש החזיר את הכרטיסים לבעליהם וקיבל בתמורה קצובת נסיעות. בתחילת הסתיו, עם נשירת העלים איבד את מושבו.
14.7.1990
                 הספרן
כשהוא תשוש ורווי עייפות חזר הספרן הביתה. אחרי שנח, אכל וסידר את ביתו יצא מבעד לחור המנעול ומאז קוראים לו אצבעוני.
7.3.1991
               חורף
לאחר מאמצים מרובים הגיעו לצמרות עצים ומצאו את השלכת. הם לא הוציאו את זמנם לריק, אספו את העלים הנובלים ושמו אותם בכיסיהם שלא ילכו לאיבוד. רק הרוח החרישית הזכירה להם שהם צריכים לרדת מהעצים. משהגיעו למטה מצאו את עצמם בוססים בקרקע תחוחה ומי היו מטפסי העצים? העננים כמובן.
17.10.1991
                       שחמט
אם מסתכלים דרך חור המנעול רואים כלים על לוח השחמט. כאשר הם נחים, הכלים ניגשים לחור המנעול, מסתכלים דרכו על עינו של הצופה בהם ומבקשים ממנו לא להפריע להם במנוחת הצהריים שלהם
23.5.2006
                    דיו
מיכל הדיו התרוקן ומולא מחדש. אם הדיו נשפך החוצה אפשר היה להגיד שהמילוי עולה על גדותיו והתוצאה נייר מלוכלך או חולצה מלוכלכת, תלוי היכן נמצא המילוי.
18.7.2006
                כדורגל
כאשר חוצים כדורגל לשני חצאים, כל חצי כדור נוטל חלק במשחקי חצי הגמר וכאשר מחברים את חצאי הכדור, הכדור בשלמותו משתתף במשחק הגמר.
18.7.2006
             מרבד
בפתח  הכניסה לבניין נמצא מרבד צבעוני ויפיפה. עם כניסתו של כל אורח נלקחת טביעת הרגליים שלו להכנת נעליים. בסוף כל אירוע האורחים מקבלים זוגות נעליים יפיפיות. רק מה. צבעי הנעליים הם הנגטיב של המרבד.
15.5.2007

טרקטור בעבודה
© כל הזכויות שמורות
כג', סיון, תשע"ד. 26.11.13
 
|