זנב הסוס בגן הפעמון ליד הכנסת הישנה בירושלים

קובץ סיפורים 22

נכתב על ידי: חיים מזר

מחק
בתום קריאת הכתוב שהשתרע על שני עמודים, הכותב החליט כי מה שכתוב דורש תיקונים יסודיים והחליט למחוק את הכול. כתוצאה מהמחיקה הממושכת, הכתוב נספג בתוך פירורי המחק שנשארו על הנייר. עם סיום המחיקה פירורי המחק החלו לנוע באופן מוזר על שולחן הכתיבה ולהסתדר על הדפים המחוקים. הטקסט הופיע מחדש. הפעם הוא היה מנוסח כראוי ולשביעות רצונו של הכותב. האם לטקסט היה רצון משלו או שמא המחק הפגין יכולת אינטלקטואלית מרשימה?
13.6.2006
          זנבות    
הסוסים הסתדרו על מגרש המסדרים ולשמע הקריאה "ימינה  שור" הם הניעו את זנבותיהם   ימינה. לשמע הקריאה  "שמאלה שור" הם הניעו את זנבותיהם שמאלה ולשמע הקריאה "במקום דרוך" הזנבות לא זזו. וכך נמשך לו מסדר זה שעה ומחצה והתוצאה שהתקבלה, זנבות של סוסים הנעים למקצבם של  הריקודים הסלבוניים של דבוז'אק.
27.6.2006
       רב – שיח
הרב –שיח בין הרעמים נמשך שעה ומחצה והוא עורר ענין רב בין הבלשנים שניסו להתמודד עם קצב שיחה כה מהיר. בהתחלה הם היו אובדי עצות, אולם מהר מאוד הם התעשתו והקליטו את סופת הרעמים  כדי להגיע להבנה מלאה של הרב – שיח הם הריצו את סרט ההקלטה בקצב איטי וכך הצליחו להבין את הפסיקים והנקודות. את התדרים הגבוהים הם פענחו באמצעות מכשיר אולטרה סאונד. הפתעתם של הבלשנים היתה מוחלטת כאשר התברר להם כי השיחות החורפיות נושאות אופי דינמיות יותר.  השימוש בו עושים הרעמים בדיקציה ובאינטונציה משתנה מעונה לעונה. עכשיו אפשר להבין את הקשר הרב – שנתי המתפתח בין בלשנים לקלימטולוגים.
11.7. 2006
         בריכה
בהנחה שאפשר לרבע את המעגל, אם ניקח מעגל ונרבע אותו כך שנקבל מלבן שאורכו 50 מטר נקבל בריכה אולימפית. במקרה זה מה יהיה מקדם השיזוף?
22.8.2006
        התמכרות
התייר שנזדמן לעיר שוקקת החיים נתקל בתופעה ייחודית ויוצאת דופן. אגמים אגמים של קפה בוץ. על מנת להקל על הליכתו הוא נעל מגפיים ובהגיעו  למלון, כל מקום שעבר דרכו התמלא בארומה של קפה. את הבוץ שנדבק למדרך של המגפיים חלט לתוך כוסות ומילא אותם במים רותחים, כך שלמשך כל שהייתו במלון היה לו תמיד קפה בוץ מוכן לשתייה. לפני שהיה לוגם את כוס הקפה של הבוקר וכוס הקפה של הערב היה אומר לעצמו  לרוויה.
10.9.2006
             ציורים הפוכים
בניסיון לחרוג מהשגרה הצייר צייר את התמונות בצורה הפוכה. כאשר הוא מצייר נופים  האדמה היא למעלה והשמש למטה וכאשר הוא מצייר בני אדם רגליהם למעלה וראשיהם למטה. האם אין סכנה שהדם יזרום להם לראש?
26.6.2007
          אולקוס
במצב של היברנציה פוסט טראומטית הוויברציות הטונליות של המערכות ההידרופונטיות מתחילות להשמיע צפצופים מחרישי אוזניים בעוצמה של 200 דציבלים. התוצאה לא עלינו, אולקוס קטקליזמי.
3.10.2007
          מפתח
אי אפשר היה לפתוח את הדלת מכיון שהשיניים של המפתח נשחקו. בעקבות התקנה דנטלית נאותה המפתח התחיל לעבוד ללא דופי. מעכשיו לבעל הדירה יש מפתח עם שיניים תותבות.
5.5.2009
             בחינה
אחת הבחינות הפסיכומטריות המוכרות היא מתן ציור לנבחנים ועליהם לספר על הציור. האם הדמויות שבציור גם כן יכולות להגיד מה שהוא על הנבחנים?
4.6.2013
         ניקוד
מה היא התנועה האומללה בניקוד העברי? הפתח, מכיון שבתחילת מילה חוטפים אותה ובסוף מילה גונבים אותה.
7.5.2013

מפתח
© כל הזכויות שמורות
יא' אב, תשע"ג. 18.7.13
 
|