פרשי המלך

קובץ סיפורים 11

נכתב על ידי: חיים מזר

                    
                                          סוסוני  ים
על איזה סוסים רוכבים ליליפוטים? על סוסוני ים.
15.3.2013
                 אחרי קריית ארבע
ההפרש בין 4 ל-8 הוא 4, אך יכול להיות שאחד גדול מהשני פי 2. אם לוקחים את הישובים קריית ארבע וקריית שמונה, הישוב הבא אחריהם יכול להיות קריית שנים עשר או קריית שישה עשר. יכולה להיות אפשרות נוספת והיא ללכת באופן רציף בהפרשים של  1 ולכן אחרי קריית ארבע תבוא קריית חמש. השאלות המתבקשות הן מי יהיה ראש העיר ואיזה מפלגות תרכבנה את הקואליציה.
18.3.2013
                     המלט דיגיטלי
2   B   or  not   2  B
24.3.2013
                    למחוא כפיים
לאירוע אמנותי רב חשיבות הוזמן אדם בעל עמדה ממשלתית בכירה. אחת הדמויות המובילות באירוע זה היתה זמרת יפיפייה מלאת חן  ובעלת קול נפלא. כל שיר שהיתה שרה היה פנינה. בסוף כל שיר נשמעו מחיאות כפיים סוערות. רק אותו בעל עמדה בכירה ישב בפנים ספק חמוצות ספק נטולות הבעה. גם הוא מחא כפיים בתום האירוע. מה מצא חן בעיניו שהביאו למחוא כפיים. תשובתו היתה "מחיאות הכפיים הן בשביל הפרוטוקול? ואתם יודעים איך קוראים לאדם כזה? אדם עם פרצוף של צנון.
2.4.2013
                  תנאים פיגורטיביים
התנאים הפיגורטיביים הציגו מכלול שלם של התניות וורבליות שלא הובנו כהלכה, אצל מי שאינם בעלי יכולת קוגניטיבית גדולה. התוצאה היתה כאוס בלתי נסבל של קקופוניה מוסיקלית מונוכרומטית.
11.4.2013
                     עיפרון(1)
העיפרון חידד את עצמו וכתב על קליפות העץ שנשרו ממנו בעקבות החידוד. כאשר סיים את התחדדותו הוא פתח ברב שיח עם קליפות העץ. סביר  להניח שהעיפרון היה המנחה ואכן כך היה. מה עשו קליפות העץ עם סיומו של הרב שיח? הן נדבקו זו לזו ויצרו עיפרון חדש עם חור לכל אורכן על מנת שאפשר יהיה להכניס לתוכן מקלוני גרפיט. גם עיפרון זה חידד את עצמו וכך הלאה. מה שם העיפרון? אם אתה הקורא לא מצליח לנחש, השם הוא עיפרון אינסופי.
23.4.2013

                              עיפרון(2)
מה זה עיפרון דו צדדי? עיפרון שיכול לכתוב משני הצדדים  בו זמנית. ישנה רק בעיה אחת. על מנת לפתור אותה צריך לשים מעל הדף שהוא כותב מעמד עם נייר כדי שיוכל לעבוד במלוא התפוקה שלו.
                          
 23.4.2013
                             עיפרון(3)
אם נחבר לעיפרון דו צדדי בניצב לו עיפרון חד צדדי נקבל עיפרון תלת ממדי ואם נצמיד לכל חוד דף נייר, קיימת סבירות גדולה שאפשר יהיה לצייר במשיכת מכחול קובייה. בקובייה זו אפשר יהיה להשתמש במשחקי הימורים.
11.4.2013
                            קנגורו
בשביל מה צריכה קנגורית  כיס? בשביל חשבון הדולרים שלה.
11.4.2013
                            מים
על פיו יישק דבר, אבל פיו מלא במים. אז מה עושים? מחכים למוצא פיו. הפה של מי?
26.4.2013 
                           מלך 
מחכים לדבר המלך במועצתו. אבל  במועצה לא רוצים  להקשיב.
26.4.2013 
                                                                           A  King 
Once upon a time there was a  king , but he never  was. Who was he? 
26.4.2013
 


קלמר עם עיפרון
© כל הזכויות שמורות
ג',סיון, תשע"ג. 12.5.13
 
|