שער הספר 'חובת הלבבות'

קובץ סיפורים 13

נכתב על ידי: חיים מזר


                          שירי ים
ספינת המטיילים הפליגה מנמל  הבית ויצאה לסיור ממושך לאורך החופים והחופים לא ידעו אם הם געגועים לנחל או לתיירים. מכל מקום, בכל נמל בו עגנה הספינה טיפס תייר לתורן הספינה והיה מזמר "הלכה ספינתי בים  הגדול...". כל שנה בתאריך ההפלגה המטיילים היו נפגשים ושרים שירי ים. ספר השירים הפך לנכס צאן ברזל בחברת הספנות.
16.11.1989
                        ספר
על  גבי ציור הקיר הופיע תוכן העניינים. עברתי לעמוד הבא וכאן ראיתי את  שם ההוצאה ואת שם הסופר. מתוך הקיר צצה ידו של הסופר והוא לחץ את ידי לאות תודה. לא ידעתי על מה. מכל מקום קראתי את מה שכתב. לשם כך נאלצתי  לעבור מקיר לקיר כאשר המעברים בין הקירות הם דלתות קטנות בתחתיתם. נושא הספר היה כבד ודרש ממני רבות פיזית ונפשית כאחד. כשהגעתי לעמוד האחרון הייתי מותש. לחזור להתחלה היה בלתי אפשרי מאחר שבתום כל קריאה עמוד הטיח התפורר ונפל. מאי שם הופיעה שוב ידו של הסופר והוא לחץ את ידי השניה. לפתע נזכרתי בכתוב והמלל כולו צף מעל לפני השטח מול עיני. הסופר סיפר לי שבשל מחסור בסידן אכלתי את כל הטיח.
15.2.1990
             סיפור מתח בחמישה פרקים

היה זה ליל קיץ נעים. הרקיע בהק מזוהר הכוכבים המתנצנצים בו. הירח נע במסילתו כמתוכנן. רוח קלילה ליטפה את צמרות העצים. לא קרה כלום.
29.5.1990
                      מפתח

אנטנת הטלוויזיה היתה מכוונת לתחנת השידור הראשית. לפני תחילת השידורים הופיע על המסך סמל התחנה מלווה באות הפתיחה. מכיון שהסמל היה נתון לפירושים שונים יש כאלה שראו בו את סימול המפתח המוסיקלי המופיע בתחילת כל שורת תווים ויש כאלה שראו בו מפתח שבדי בעל מפתח של שני צול. מכל מקום היה עליו תו-תקן.
14.7.1990
                    דשא
השכונה החדשה שבפאתי העיר בנויה לתלפיות. המרחקים שבין הבתים גדולים דיים כדי לאפשר כרי דשא נרחבים, אלא שבמקום כרים, הדשא צומח לגבהים ומשמש תחליף לחבלי כביסה. לכל תושב חלקת אדמה והוא שומר עליה  מכל משמר. אם הדשא יבול לא יהיה לו היכן לתלות כביסה.
5.3.1992
             דו – ליטל

ילדה חמודה ראיתי משחקת בגן ונאמר לי ששה ליטל. כששאלתיה לשמה התעקשה על כך ששמה דו-ליטל. מדבריה הבנתי שיש לה אחות תאומה. כשראיתי את שתיהן הן נראו כמו שני אגלי טל.
19.5.1992.

         כיווני אוויר

מכיון שהמראה היתה מול החלון, רוח תזזית נשבה פנימה לתוך החדר משני כיוונים, מכיוון החלון ומכיוון המראה ולזה קוראים חדר עם שני כיווני אוויר.
11.7.1992

           תה

ניקח שני עננים ונשים בהם סוכר ושקיות תה, אם כתוצאה מסופת ברקים ורעמים הם יתחממו, האם לאחר מכן גשם או ירד תה?
11.12.2003

     מצחיק מאוד

כאשר הייאוש מנסה לנחם את עצמו הוא מספר לעצמו בדיחות אבל זה לא מצחיק אותו.
1.9.2004

   שירה בציבור

לאות הזדהות הם השיר "תן כתף עצום את העיניים" השומעים פרקו את כתפיהם ובכל מקום בו מתקיים ערב שירה בציבור מתלווים אליהם אורתופדים ופיזיותרפיסטים.
10.11.2008

         שפתיים

זוג שפתיים מחייכות. בשפה תחתונה משתמשים בשפה נמוכה ובשפה העליונה משתמשים בשפה גבוהה. באיזו שפה מדברים כאשר השפתיים  חשוקות?
16.11.2009

      תרנגולת

מה אומרת התרנגולת לפני  שהיא מגיעה לצלחת? אין לי כוח לשיניים  תותבות.
1.5.2013

תרנגולת
© כל הזכויות שמורות
ג',סיון, תשע"ג. 12.5.13
 
|