המספר והרושם חיים מזר

קובץ סיפורים 23

נכתב על ידי: חיים מזר

     
                          אקרובט              
עם היפתח המסך האקרובט נכנס פנימה כשגבו על רצפת הבמה והרים את רגליו בזווית ישרה. אז נכנס האקרובט השני, השעין את בטנו על כפות רגליו של האקרובט השוכב, כך שהיה באוויר בשכיבה. האקרובט השוכב התחיל לסובבו עם רגליו. בהתחלה עשה זאת במהירות של 60 סיבובים לדקה ולאט לאט הגביר את מהירות הסיבוב עד שנשמע בום גדול. למה? הוא עבר את מהירות הקול.
16.8.2006
                      סינקופה
חרש חרש התרוממה לה קשת הכינור והחלה לנגן על כינור וירטואלי והצלילים לא מהעולם הזה. חלקם וירטואלים  הם נשמעו צליל מהעולם הזה וצליל שלא מהעולם הזה. וכך הלאה. מבחינתה של האוזן האנושית זה נשמע כמו סינקופה. לזה הנמצא בעולם שאיננו העולם  הזה, הצליל  הווירטואלי נשמע ולזה הנמצא בעולה הזה הצליל לא נשמע. גם עבורו הנגינה נשמעת כמו סינקופה. כאשר מחברים רצפים אלה מקבלים סיכומים של מתמטיקה בינארית עם אפיונים מוזיקליים.
1.9.2006
                    לחשוב
נקודה למחשבה. איזו נקודה? זאת שבסוף משפט או זאת שמתחת לסימן שאלה? תשובה לכך אפשר לקבל מהחיריק או מהקובוץ. מעניין, לא כן?
30.10.2007
             מונה ליזה
אם ניקח את התמונה של המונה ליזה, נגדיל אותה למלוא גודלו של עיתון ונצמיד אותה לחלון, כל מי שעובר לידה יראה שהמונה ליזה מחייכת אליו. מכיון שהיא נמצאת בחלון הרבה זמן, קשה לה להתמיד בתנוחה סטטית במשך שעות. היא פורשת את ידיה ומנפנפת לכולם בברכת שלום. אי אפשר לומר שאין לה, למונה ליזה, נימוסים והליכות.
14.5.2008
             אבני חן
אבני החן  שהצורף עיבד וחיברן לתליון באור נגוהות כאשר נחשפו לשמש. מי שענדה אותו התברכה במזל רב. כל מי שניסה לחזר אחריה היתה מכוונת אליו את התליון ומסנוורת אותו. לכך קוראים חיזור גורלי.
3.6.2008
               תמרור
נצייר עין בתוך התמרור "תן זכות קדימה לפונים ימינה" האם היא מתכוונת לכך ברצינות?
17.10.2010
             סיומה של אגדה
וככה הם חיים באושר עד עצם היום הזה. זהו משפט הסיום באגדות. המשפט ההפוך לו הוא "וככה הם לא חיים באושר עד עצם היום הזה". מי שכותב אגדה עם סיומת כזו חייב לנמק זאת היטב. מה הניע את בני הזוג לחיות חיים כאלה? רק לא ברור מי זקוק לטיפול פסיכולוגי דחוף, גיבורי האגדה או כותב האגדה?
18.10.2010
           דמעות של אושר
כחול כהה צעיר טייל להנאתו בשדרות העיר. לפתע פגש ירוק כהה גם כן צעיר. מרוב התרגשות שניהם בכו. הכחול הכהה הפך לכחול בהיר והירוק הכהה הפך לירוק בהיר.
21.10.2010
             מכונאים
איזה דבש מקבלים מכונאים לראש השנה? דבש בטעם של גריז.
19.8.2011
           סוודרים
כשסוודר פוגש סוודר אחר הוא שואל אותו מי סרג אותו ובאילו מסרגות הוא נסרג. מסקנה, תאמר לי מי סרג אותך ואגיד לך מי אתה.
8.5.2012
           קפיטל
כאשר הארי קרישנה פוגש את ישו הם כותבים את המבוא לקפיטל של מרקס.
28.8.212
         דרשן
מה זה דרשן כפייתי? אחד שדורש גם בספר הטלפונים.
7.5.2013

 


כנר וכינור
© כל הזכויות שמורות
א', ראש חודש אלול. 6.8.13
 
|