כפתורים

קובץ סיפורים עשירי

נכתב על ידי: חיים מזר

קובץ מספר 10 –חיים מזר
                                                נעליים 
מחוגי השעון הורו על שעת חצות. נקישות קצובות באו מכיוון הדלת. ניגשתי לעברה ופתחתיה. לא ראיתי אף אחד. הנקישות לא פסקו. הסתכלתי סביבי ולא ראיתי נפש חיה. הסתכלתי מסביב כדי לראות שמא אני הוזה ואמנם הזיתי. ראיתי שאני הוא הנוקש בדלת. סגרתי אותה ונעלתיה. לפתע ראיתי זוג נעליים רוקד על השולחן ונטלתי אותן בידי. החזקתי אותן כל אחת מתחת לבית שחיי. לפתע שמעתי קריאה: "בבקשה עזוב את הרגליים שלי, אתה מפריע לי לרקוד". לא נעניתי לקריאה והלכתי לישון כשהנעליים בידי. הקול לא הרפה ממני והתחנן כי אאפשר לו לרקוד. עמדתי על שלי והקול עמד על שלו. למחרת התעוררתי ומצאתי את הנעליים .בידיה של רקדנית הפלמנקו הנועצת בי את מבטיה מציור הקיר שמול מיטתי.
17.12.1988
                                         שירה
חברי המועדון הגיעו בזמן למפגש ופתחו בזמר. איזו שירה זאת היתה. תענוג היה להאזין לקול שירתם. כל צליל ברור וטהור כמו גבישי יהלומים. החרוזים פשוט לא מהעולם הזה. שירה כל כך מרגשת כבר מזמן לא נשמעה. רק חבל שמילות השירים היו ספר החוקים של משרד הפנים.
23.10.1989
                                      גיבורים
מהבוקר עד הערב התזמורת ניגנה מוסיקה מתוך סרטים. הקהל זיהה בוודאות את גיבוריו וכל פעם שראה גיבור נערץ היה קד לו קידה ומוחא כפיים. רק מה, הגיבורים לא הופיעו על הבמה לצידה של התזמורת. התווים ניתקו את עצמם מהפרטיטורות ולצלילי התזמורת ריצדו ורקדו להם באוויר עד שהתגבשו בדמותם של הגיבורים הנערצים.
16.11.1989
                             אופניים
במפעל לייצור אופניים פיתחו דגם חדש שעורר עניין רב בציבור. המיוחד באופניים אלה הוא מנגנון הדיווש. עם הפעלתו על ידי הרוכב כל גלגל מסתובב בכיוון הפוך. עם הגברת קצב הדיווש מהירות הסיבוב של הגלגלים עולה והתוצאה בין שקצב הדיווש הוא נמוך ובין שהוא גבוה, תמיד דורכים במקום. מהר מאוד התברר שאפשר למצוא לאופניים אלה שימוש לא שגרתי. בכל גוף ציבורי שמתנהלת בו ישיבות ממושכות ללא תוצאות כל שהן, המפעל שולח לכל אחד מחברי ההנהלות אופניים במתנה.
12.6.2007
                            כינור
מכיון שהמיתרים של הכינור פקעו הם הוחלפו במיתרים עשויים מקרח. התעוררה רק בעיה אחת. משעה שהכנר החל לנגן על הכינור הצלילים שנשמעו היו מקפיאי  דם.
23.5.2009
                                   תרגום
חד- שיח זה מונולוג, דו- שיח זה דיאלוג ורב- שיח זה מולטילוג
2.8.2009
                                  מלון
במסגרת השינויים שהוכנסו במלון "אופק החוף" הוצאו החדרים מהמלון ומאז הופסק שירות חדרים. החדרים משרתים את עצמם.
9.11.2009
                            ריפוי בעיסוק
ניקח מצה, דרך החורים שלה נעביר חוט תפירה ונתפור לה בזהירות כפתורים. אתם יודעים מה נקבל? מצה מכופתרת.
10.11.2010
                             פזילה
מהי פזילה מוצלחת? כאשר קורצים עם כל עין לאדם אחר.
10.11.2010
 

נעליים
© כל הזכויות שמורות
טו', אייר, תשע"ג. 25.4.13
 
|